Закрити
Ключовим сектором економіки України є сільське господарство, і це не випадково, оскільки добрі кліматичні умови, наявність родючих ґрунтів дають змогу отримувати високі врожаї культур. Чверть усіх світових запасів чорнозему зосереджено нашій країні площі 60,4 млн га, їх майже 70% зайняті сільськогосподарськими угіддями, а близько 80% їх – ріллею.
Третина орних земель Європи (або 32 млн га) представлена українським чорноземом. М’яка зима, помірно тепле літо та досить високий рівень сонячної інсоляції створюють сприятливі умови для вирощування різних видів культурних рослин. У цій статті ми визначимо популярні сільгоспкультури України й виділимо найбільш рентабельні з них.
Аграрний бізнес має гарні перспективи розвитку, оскільки експерти ООН підрахували, що у зв’язку зі зростанням народонаселення планети потреба у харчових продуктах до середини XXI століття зросте на 70% порівняно із сучасним рівнем. Але перш ніж зайнятися цією сферою діяльності, варто вивчити популярні сільгоспкультури, що відрізняються рентабельністю та здатні приносити чистий дохід. Друге ключове завдання – закупівля насіння та обладнання. Постачальник агротехніки, який є дилером німецької техніки HORSCH європейської якості, допоможе придбати необхідні для вирощування агрегати за доступною ціною. Підприємцеві аграрної сфери, що починає, спочатку варто розібратися, яка вигідна сільгоспкультура популярна на агроринку України та наскільки вона рентабельна.
За кліматичними умовами та ступенем зволоженості ґрунту в Україні виділяють три агропромислові зони:
Україна сьогодні є найбільшим експортером соняшникової олії та зерна.
Якщо розглянути тренди останніх 15-20 років, то стає очевидним, що міцно зайняли свою нішу на аграрному ринку зернові та олійні, овочі, цукрові буряки. Багато фермерів роблять ставку на вирощування пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, сої. Рентабельність зернових у середньому становить 25%, проте в окремі роки сягає 40%. Останнім часом збільшується площа посіву кукурудзи, що займає близько 5 млн га орних земель завдяки своїй невибагливості до погодних умов та типу ґрунтів. Ріпак, попри суттєву маржу у 29%, поступово витісняється із посівів соєю, площі якої поступово розширюються.
Серед овочевих культур найбільш рентабельними є картопля, морква, помідори, цибуля ріпчаста, овочі з теплиць. Прибутковість їх обумовлена високим попитом на рік, особливо взимку і навесні. Особливо популярні тепличні овочі, урожай яких можна збирати чотири рази на рік, а непродану продукцію заморожувати та реалізовувати пізніше. Однак при цьому слід врахувати витрати на обігрів теплиці. Овочі мають нетривалий термін зберігання, що вимагає пошуку нових ринків збуту неподалік місця їх вирощування для скорочення витрат на логістику.
Висока рентабельність (близько 30%) характерна і для цукрових буряків, площі яких в Україні поступово збільшуються. Цьому сприяє підвищення попиту світового аграрного ринку.
Протягом останніх років постійним лідером ринку аграрної продукції є соняшник із середнім значенням рентабельності за останнє десятиліття 40%, причому цей показник в окремі роки становить від 60 до 80% і залежить від врожайності та кон’юнктури цін. Бувши «запасним гравцем» на полях під час недосіву озимих або їхньої загибелі через складні погодні умови, ця культура займає близько 20% усіх сільськогосподарських угідь у країні. Обмежує її поширення висока вимогливість до ґрунту та кліматичних умов, необхідність дотримуватися сівозміни. Завдяки створенню холодостійких сортів посівні площі соняшнику розширилися на північ країни.
На другому місці за рівнем рентабельності знаходяться овочі відкритого ґрунту. Найрентабельніша сільгоспкультура серед них – картопля, а також огірки, морква та капуста. Серед зернових культур максимальний прибуток аграрники одержали при вирощуванні рису, кукурудзи, гречки, сорго, пшениці. Рентабельність кукурудзи багато в чому залежить від регіону вирощування, використання сучасних технологій, якості насіннєвого матеріалу. Вирощування сорго вигідне, оскільки ця багаторічна злакова рослина має стійкість до посухи, хвороб та шкідників, невибагливість до умов обробітку, як один із цінних джерел біологічного палива.
Стабільний попит та популярність мають пшениця та соя. В умовах постійного зростання потреби у зерні добре зарекомендували себе пшеничні гібриди з підвищеним рівнем урожайності. Соя за рівнем рентабельності останнім часом змагається із пшеницею. Це хороший попередник для інших культур, що збагачує ґрунт азотом і покращує його структуру. Попит на сою збільшується за стабільної динаміки цін, тому прибутковість її вирощування досить висока.
Для обробітку найбільш рентабельних сільськогосподарських культур та отримання максимальної врожайності інтернет-магазин РОПА Україна пропонує широкий вибір аграрної техніки та складників за доступними цінами. Як офіційний дилер німецької техніки HORSCH, компанія постачає оригінальні запчастини для сівалок, обприскувачів, культиваторів. Наявність великого складу та широкого асортименту деталей, ретельний підбір, зручна логістика – головні її переваги.