Каталог продукціїВідділ продажуЗапчастиниСервісКонтакти Зв'язатися
location_on
Меню

Ключові особливості налаштування та запуску передпосівного культиватора

19.05.2024

Культиватори для передпосівної підготовки призначені для обробітку ґрунту перед посівом. Їхнє головне застосування — культивація ґрунту після виконання таких робіт, як дискація, глибоке розпушування, оранка та інші осінні та весняні передпосівні заходи. Перед експлуатацією важливо правильно налаштувати цю техніку, щоб забезпечити оптимальну якість обробітку ґрунту та підготувати його до успішного посіву та отримати хороший урожай.

Що перевірити перед запуском культиватора?

Перед початком роботи з агрегатом важливо провести оцінку його стану:

 1. Перевірити кріплення на надійність затягування. Якщо виявлено слабко затягнуті болти, їх слід щільно затягнути, щоб уникнути втрати стійок культиватора під час роботи. Це дозволить не допустити випадків розкручування болтів, що може спричинити зламання.
 2. Якщо культиватор оснащений пружинною системою, необхідно оцінити стан пружин та їх розташування. Якщо вони бовтаються або перебувають на різній висоті, їх слід підтягнути або відрегулювати для забезпечення рівномірного розміщення стояків. Це важливо для якісної обробки ґрунту та запобігання несправностям.
 3. Виявлені деформації або тріщини слід негайно усунути, замінивши пошкоджені деталі або здійснивши їх ремонт, оскільки вони можуть призвести до серйозних неполадок у процесі роботи.
 4. Забезпечити змащення всіх рухомих механізмів та вузлів культиватора. Це дозволить запобігти зносу основних деталей і сприяє безперебійній роботі інструменту.
 5. При роботі з важкими ґрунтами або на великій глибині слід враховувати можливе пошкодження стійок через тертя та перегрівання. Додаткові напайки спереду лапи допоможуть збільшити термін служби культиватора та запобігти зламанню.
 6. Важливо мати запасні механізми та запчастини заздалегідь, щоб заощадити час у разі несподіваних несправностей.
 7. Перед початком роботи необхідно перевірити рівномірне розташування стояків культиватора. В іншому випадку це може призвести до неякісної обробки ґрунту.

Варто зазначити, що глибина обробки має бути такою, щоб культура перед посівом знаходилася на твердому ложі, що сприяє максимальному ефекту зростання.

Як налаштувати техніку в полі?

Перед тим як запустити культиватор, дуже важливо правильно налаштувати його на певний режим. Ключові дії, які варто здійснити:

 1. Налаштування глибини роботи інструменту за допомогою центрального одноточкового регулювання або індивідуального налаштування для кожної ділянки.
 2. Проведення перевірного проходу по полю на відстані 20–30 метрів для оцінки глибини проникнення лап першого та останнього ряду. Якщо необхідно, внесіть коригування в поздовжнє положення за допомогою регулювального гвинта на дишлі причіпного пристрою або інших відповідних налаштувань.
 3. Перевірка глибини роботи кожної ділянки окремо: при виявленні розбіжностей слід перевірити стан тяг на крилах, тиск в опорних колесах, що копіюють, а також індивідуальне налаштування глибини для кожної ділянки, якщо передбачено.
 4. Перевірка роботи передніх коліс: при розміщенні в центрі рами вони не повинні нести основне навантаження. Їхнє завдання — контролювати глибину проникнення лап.
 5. Налаштування фінішної системи та тиску на ґрунт: для культиваторів з опорними колесами в центрі рами плоскі ковзанки не повинні залишати на поверхні поля сліди, що нагадують пральну дошку, що може свідчити про надмірне навантаження на ковзанки.

Перед запуском техніки перевірте якість роботи культиватора: потрібно, щоб насіннєве ложе було рівномірним по всій ширині захвату, а на поверхні поля не повинно залишатися великих брил. В іншому випадку такий результат може серйозно позначитися на якості роботи пристрою.

Особливості налаштування при встановленні культиватора на трактор

При навішуванні просапного культиватора на трактор важливо забезпечити правильне налаштування. Нижні тяги повинні мати вільне регулювання по висоті та бути однакової довжини. Якщо культиватор не обладнаний системою керування на основі камер, бічні стабілізатори нижньої тяги повинні бути відкриті. У разі наявності такої системи необхідно, щоб нижні тяги були заблоковані, а кулі в осях — встановлені без люфта. Верхню тягу потрібно налаштувати так, щоб забезпечувати паралельну роботу машини щодо поверхні землі.

Де придбати якісний культиватор?

Магазин спеціалізованого агроустаткування «РОПА Україна» пропонує широкий вибір агрегатів та запчастин для сільгосптехніки для успішного вирощування різних культур. Команда ROPA Ukraine – це професіонали аграрної сфери, які забезпечують повний цикл продажу та обслуговування сільськогосподарської техніки, включаючи повноцінний ремонт. Ми пропонуємо продукцію відомих світових брендів, таких як HORSCH, BERGMANN, і навіть власного виробництва. Усі сільськогосподарські машини відповідають міжнародним стандартам та забезпечують високий рівень продуктивності.