Каталог продукціїВідділ продажуЗапчастиниСервісКонтакти Зв'язатися
location_on
Меню

Вибираємо сівалку для просапних культур: що важливо врахувати

01.06.2024

Просівна сівалка призначена для посіву таких культур, як буряк, кукурудза, соняшник або соя. Вона зазвичай випускається у вигляді навісного обладнання із секційною конструкцією. Пристрої мають раму на колесах із певним числом робочих секцій. Завдяки такій конструкції можна швидко змінювати ширину міжрядь, комбінувати різні типи сівалок для різних культур. Кожна секція техніки адаптується до рельєфу поля, забезпечуючи рівномірну глибину загортання насіння в ґрунт.

Різновиди сівалок для просапних культур

Існує кілька типів техніки, які різняться залежно від наступних параметрів: виду оброблюваного посівного матеріалу, типу тяги, механізму посіву та способу спрямування насіння у ґрунт.

Залежно від кількості видів насіння, яке може бути оброблено, існують універсальні сівалки, здатні працювати з різним посівним матеріалом, а також спеціалізовані моделі для посіву певних культур (наприклад, зернових).

За принципом роботи є три типи сівалок:

  1. Механічні: апарат із пружними пальцями відбирає зерна по одному і під час обертання перекладає їх на конвеєр елеваторного типу. Потім вони прямують через зернопровід у землю для сівби. Швидкість роботи обладнання, що рекомендується, — до 8 км/год. Великий обсяг насіннєвого бункера (70 літрів) знижує простоювання сівалки та компенсує її невисоку продуктивність. Для змащення механізму необхідно регулярно додавати графіт до насіння.
  2. Вакуумні: за допомогою розрідженого повітря насіння закріплюється в отворах спеціального диска для посіву, який обладнаний двома щітками з індивідуальним налаштуванням. Фоточутливий датчик техніки контролює точність захоплення. Для ефективної роботи системи необхідне точне налаштування та використання однорідного насіння (їх розмір і форма мають бути однаковими). Переважно уникати високих швидкостей та нерівних поверхонь, щоб запобігти затримці в роботі.
  3. Обладнання позитивного тиску: працює з вентилятором, що генерує надлишковий тиск. Сівалка оснащена висівним диском з отворами, через які в камеру потрапляє кілька насінин одночасно. При обертанні диска кожна лунка підходить до форсунки (через неї надходить стиснене повітря). Через різницю тиску у лунці залишається тільки одне насіння, решта повертається в передкамеру. Універсальний диск може використовуватися для посіву різних сортів культур та регулюється за допомогою повітряної заслінки на насіннєвому ящику.

Зернові сівалки також різняться за типом тяги — бувають навісні та причіпні.

Вибір сошника культиватора: основні види пристрою

Механізм сівалки включає сошник — важлива деталь для підготовки ґрунту для насіння шляхом її попереднього розпушення. Він буває різним залежно від особливостей функціонування:

  1. Анкерний: ґрунт «розрізається» під гострим кутом, щоб розмістити насіння на глибині від 4 до 7 см. Це створює пухку борозенку, причому нижні вологі шари ґрунту виходять на поверхню. Рекомендується уникати використання цього типу сошника на нерівних ділянках рельєфу.
  2. Дисковий: розпушування проводиться під тупим кутом, що дозволяє сівалці рухатися з вищою швидкістю. Ґрунт потрапляє у борозну зверху вниз, з ущільненням на дні. Дводискові моделі рекомендуються для використання на ділянках з грудкуватим ґрунтом або рослинними залишками, оскільки  вони менш схильні до забиття. Однодискові сошники хороші для роботи на зволожених ділянках, вони ефективно розрізають кореневі залишки.

Також на ринку доступні сівалки з дисково-анкерним сошником. Він створює борозну у вигляді перевернутої літери «Т». Застосовують його переважно там, де потрібна мінімальна руйнація поверхні ґрунту.

Головні критерії вибору просапного культиватора

При виборі обладнання необхідно враховувати декілька ключових факторів:

  1. Тип культур, які планується сіяти: кормові (наприклад, картопля, коренеплоди), овочеві (морква, капуста), технічні (цукрові буряки, соняшник) або зернові (квасоля, кукурудза та інші). Насіння може бути різним: звичайним, дражованим або каліброваним.
  2. Потужність трактора: зазвичай, від 100 до 300 к. с. Сівалка має бути сумісною з технікою, здатною працювати навіть у несприятливих погодних умовах. Також важливо враховувати наявність необхідних виходів для підключення до трактора та гідравлічні параметри. Деякі сівалки можуть опускати насіння у ґрунт під тиском власної ваги, тоді як інші потребують гідравлічної підтримки.
  3. Продуктивність: залежить від моделі та умов роботи (тип ґрунту, погода). Зазвичай сівалка здатна обробляти від 2 до 5 га на годину за швидкості близько 5 км/год.
  4. Тип ґрунту: визначає вибір сошника. Деякі різновиди сівалок підходять для різних ґрунтово-кліматичних умов, хоча в гірських районах можуть знадобитися спеціалізовані моделі.

Норма висіву регулюється в межах певних значень, залежно від типу сівалки. Наприклад, у моделей із дисковими сошниками це можна здійснити зміною частоти обертання чи кількості осередків на диску. Діапазон норми висіву варіюється від кількох тисяч до десятків тисяч насінин на 1 га.

Де вигідно замовити агротехніку

Компанія «РОПА Україна» — провідний виробник та постачальник якісного та надійного обладнання та складників для аграріїв. Ми спеціалізуємося на продажу та обслуговуванні техніки українського виробництва, яка підходить як для великих агропідприємств, так і для невеликих фермерських господарств. Асортимент ROPA Ukraine містить різноманітні спеціалізовані машини, у тому числі сівалки для просапних культур високої якості від найкращих брендів, з якими безпосередньо співпрацюємо.